Książki

Zanurz się w błękitnym oceanie networkingu (Grzegorz Turniak, Krzysztof Rumianowski)

oceanZanurz Się w Błękitnym Oceanie – Jak networking wspiera rozwój firm. W książce znalazły się wywiady z doświadczonymi członkami BNI. Miałem zaszczyt znaleźć się w tym gronie. Zapraszam do lektury książki, która jest naszpikowana praktyczną wiedzą na temat pozyskiwania i wykorzystywania sieci kontaktów do budowy biznesu i poznania kilku ciekawych historii sukcesu członków BNI. Pracując na etacie, najczęściej Twoja sieć kontaktów ogranicza się do kolegów z firmy, starych znajomych, sąsiadów i rodziny. W biznesie, musisz nieustannie poznawać nowych ludzi. W książce dowiesz się jak to robić łatwo i przyjemnie a przy tym odnosić wymierne korzyści z funkcjonowania w „ekosystemie kooperacji”

Praktyczny poradnik networkingu (Grzegorz Turniak, Witold Antosiewicz)

Biznes to ludzie – ważne, by byli to odpowiedni ludzie!

Jesteś bardziej tym, co wiesz i kto Cię zna, niż tym, kogo znasz ty sam. Innymi słowy, we współczesnym biznesie najistotniejsze są odpowiednie kontakty. Nie chodzi o to, by wszystko sobie “załatwiać”, jednak dla ludzi, których znamy, zrobimy zdecydowanie więcej niż dla obcych: kupimy coś od nich, polecimy ich dalej, przedstawimy ich naszym kontaktom. Zrobimy to, bo znacznie bardziej ufamy osobom, które znamy. Zrobimy to także dlatego, że lubimy tych, których znamy. Zrobimy to, gdyż oczekujemy, że w razie czego inni odwdzięczą nam się tym samym. Na takich wzajemnych relacjach opiera się networking.

Według autorów tej książki networking jest sztuką bycia z ludźmi i promowania ich osiągnięć. Pozwala budować trwałe relacje, ułatwia promowanie Twojej osoby i Twojego biznesu, a w dłuższej perspektywie pomaga zdobywać nowych klientów i obniża koszty prowadzenia firmy. Aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw networkingu, trzeba poznać zasady jego działania.

Poznaj networking.
Przygotuj się, zanim zaczniesz działać.
Naucz się efektywnie szukać nowych klientów.
Polecaj i bądź polecany.
Stale rozwijaj sieć kontaktów.
Zostań mistrzem pogawędek.
Dla sukcesu w biznesie — i życiu w ogóle — potrzeba wiedzy, talentu, intuicji, szczęścia. Ale przede wszystkim potrzeba umiejętności współdziałania z ludźmi: partnerami, klientami, nawet przeciwnikami. Ta książka to praktyczny poradnik, jak organizować takie współdziałanie.

 

Alchemia kariery (Jacek Santorski, Grzegorz Turniak)

alchemia-karieryKAŻDY MA WŁASNY KLUCZ DO SWOJEJ KARIERY, TRZEBA TYLKO UMIEĆ GO UŻYWAĆ

Kierowanie własną drogą życiową to proces twórczy. Fazy otwartości, eksperymentowania, zdania się na intuicję, przeplatają się z okresami wytężonej pracy wymagającej pokory, determinacji, dyscypliny. Kierowanie własną drogą życiową wymaga wiary. Wiary w siebie i zaufania ludziom (starannie wybranym), dzięki którym zrobimy kariery, będziemy szczęśliwi.
Ta książka może stać się Twoim przewodnikiem. Chociaż świat zmienia się w takim tempie, że nie warto trzymać się zbyt kurczowo jakiejkolwiek instrukcji. Mimo to odkryliśmy szereg prostych reguł, które mogą ułatwić Ci zarządzanie swoim życiem. Wypływają one z biznesowego doświadczenia, z najnowszych osiągnięć psychologiijak i z tradycyjnej mądrości życiowej. Alchemia Kariery to wyprawa w głąb siebie, żeby odnieść sukces w materialnym, społecznym świecie. Wypróbuj to podejście.

NAUCZ SIĘ, CO ZNACZY ALCHEMIA KARIERY

Profesjonalny networking (Roman Wendt, Grzegorz Turniak)

56bad36f6fb86Networking definiowany jako sieć kontaktów biznesowych jest jednym z podstawowych narzędzi komunikacji współczesnego profesjonalisty.

Budowanie własnej marki opiera się nie tylko na aktywności zawodowej lecz przede wszystkim na promowaniu swoich talentów, pasji oraz umiejętności. Czym większa i bogatsza jest nasza sieć kontaktów zarówno zawodowych jak i prywatnych, tym efektywniej możemy komunikować nasze otoczenie o swoich sukcesach budując wizerunek własnej osoby. Aby networking był rzeczywiście skutecznym narzędziem dla profesjonalistów dbających o kształtowanie własnego wizerunku, należy przestrzegać 3 prostych zasad:

  • budować,
  • pielęgnować,
  • rozwijać.

Stosując się do tych prostych reguł, przekonamy się jak networking może zmienić nasze zawodowe i prywatne życie! Książkę o networkingu polecam każdemu, kto szuka cennych wskazówek na temat budowania dobrych relacji z ludźmi oraz każdemu, kto chciałby wzmocnić swój wizerunek!

 

Almanach Społeczności Profesjonalistów (Grzegorz Turniak)

Szeroka i silna sieć kontaktów ułatwia życie osobiste i zawodowe. Zazwyczaj pielęgnujemy kontakty z niewielką grupą osób ze szkoły, studiów, rodziny czy z pracy. Aby szybko i skutecznie eliminować deficyt wiedzy na jaki napotykamy się realizując nasze obowiązki i zadania przydają się dobre relacje z właściwymi ludźmi. To wiążę się z korzystaniem z zasady wzajemności: ja pomogę tobie, ty pomożesz mi. Tak budowany kapitał społeczny ułatwia funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki, podwyższa efektywność indywidualną i organizacji.

Budowanie własnej sieci kontaktów jest zadaniem długotrwałym, lecz niezbyt skomplikowanym. W dojrzałych społeczeństwach kapitalistycznych istnieje wiele różnych form zrzeszania się obywateli i profesjonalistów. W Polsce po latach atomizacji społeczeństwa rozpoczął się proces odtwarzania struktur społecznych umożliwiających kooperację. Powstaje coraz więcej stowarzyszeń, izb gospodarczych, klubów, grup i forów dyskusyjnych.

Moim celem było zebranie w jednej publikacji działających w Polsce organizacji zrzeszających firmy i osoby indywidualne zainteresowane profesjonalnym rozwojem. Mam nadzieję, że Almanach będzie co jakiś czas aktualizowany i wznawiany. Oczekuję na Państwa uwagi, sugestie, poprawki i uzupełnienia.