Bio

Oficjalna biografia Grzegorza Turniaka

Grzegorz Turniak niestrudzony orędownik wartościowych idei: networkingu, minglingu, zarządzania talentami i karierą. W lutym 2006 roku założył i do grudnia 2012 był prezesem firmy BNI Polska.  Założył i prowadził z partnerami The Top Careers Club. Poprzednio w swojej karierze pełnił m.in. funkcje Prezesa jobpilot Polska, HR Sector Sales Manager – SAP Polska, Managing Director – Neumann Management Institute, Dyrektora Polskiej Międzynarodowej Szkoły Zarządzania.

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, certyfikowany konsultant OD ( OD Institute Ohio ), nauczyciel przedsiębiorczości ( Babson College ), oraz certyfikowany coach ICC ( International Coaching Community). W latach 2002-204 Członek Zarządu PSZK, założyciel i Prezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Grzegorz jest współautorem książek: z Jackiem Santorskim “Alchemia Kariery”, z Romanem Wendtem “Profesjonalny networking czyli kontakty które procentują” i z Witoldem Antosiewiczem “Praktyczny poradnik networkingu”.

Grzegorz Turniak o sobie

Urodziłem się w Warszawie w 1956 roku. Moi rodzice przenieśli się do Rawy Mazowieckiej w 1960 roku. Tam pracowali z firmie państwowej “Poczta Telegraf Telefon”. Prowadzili spory przydomowy ogród, a ojciec działał społecznie jako Radny.

W szkole podstawowej uprawiałem gimnastykę akrobatyczną. Zainspirowany wyborami starszych kolegów jako szkołę średnią wybrałem, słynne ówcześnie, elitarne Technikum Nukleoniczne w Otwocku. Niestety, a może na szczęście, elektrownia atomowa w Żarnowcu nie powstała więc kontynuowałem swoją karierę w Warszawie.

Naturalną koleją losu poszedłem na Elektronikę na PW. Kochałem życie towarzyskie i udzielałem się w Klubie Turystycznym “Maluch”. Dzięki temu przeżyłem fascynujące przygody na trampingu w Grecji i przy zbieraniu winogron na Krecie w latach 1979-1981.

Po studiach pracowałem kilka lat na państwowym etacie w firmie Polon produkującej sterowniki przemysłowe, potem w PIMB. Pod koniec rocznego pobytu w wojsku pracowałem jako researcher i tłumacz techniczny. Zacząłem dorabiać w weekendy sprzedając opracowany przez siebie Katalog Transformatorów, instrukcje obsługi komputerów. Po roku uruchomiłem spółkę Intersoft, która sprzedawała podręczniki i programy komputerowe do ATARI, SPECTRUM, COMMODORE, IBM.

Od jesieni 1989 kojarzyłem firmy poprzez Rejestr Ofert Gospodarczych w Fundacji Polskiej. Wykładałem podstawy przedsiębiorczości w działającej przy Fundacji Międzynarodowej Szkole Zarządzania. Przez rok miałem w TVP1 swój cotygodniowy komentarz biznesowy. W 1991 objąłem stanowisko Dyrektora tej Szkoły. Partnerami naszymi były: NBS z Bergen, LBS z Londynu, HEC z Paryża, Univertsity Wisconsin, OD Institute z Ohio z USA . Zbierałem doświadczenia w Europie ( Lubljana, Lozanna, Walencja ) i Stanach ( Madison, Wisconsin).

Od 1994 razem z konsultantami z PWC z Wlk. Brytanii budowałem Neumann Management Institute – wiodącą wtedy w Polsce firmę konsultingową tworzącą efektywne systemy wynagrodzeń i raporty płacowe. Przeszkoliliśmy ponad 1000 szefów firm i menadżerów personalnych na seminariach, warsztatach i konferencjach.

W 1999 roku przyjaciel zarekomendował mnie do SAP Polska poszukującego business development menadżera, którego zadaniem było rozwinięcie rynku dla nowego modułu SAP HR. Moje szerokie kontakty w branży HR ułatwiły to zadanie. Dodatkowo koordynowałem z sukcesem SAP Employee Satisfaction Survey 2000.

Gdy moja misja w SAP Polska dobiegła końca podjąłem się roli Country Managera startującego w Polsce europejskiego internetowego serwisu kariery www.jobpilot.pl. To było niesamowicie ekscytujące wyzwanie. Po szybkiej restrukturyzacji zbudowałem dynamiczny, przekraczający zakładane wskaźniki, zespół pasjonatów i profesjonalistów. Doskonaliłem się w sztuce przewodzenia talentami. Międzynarodowy charakter firmy, kolejni, nowi właściciele dawały mi sporo doświadczeń, którymi dzieliłem się podczas wykładów. Równolegle jako coach wspierałem indywidualnie wielu executives w realizacji ich celów kariery.

Od kwietnia 2004 do marca 2006 razem z Katarzyną Rudzką – Kowalską prowadziliśmy The Top Careers Club. Wyjątkowe miejsce rozwoju ludzi, którzy świadomie i proaktywnie chcą kształtować swoją karierę. W roku 2005 napisałem razem z Jackiem Santorskim książkę “Alchemia Kariery” a z Romanem Wendtem “Profesjonalny networking, kontakty które procentują”. Dzięki mecenatowi www.goldenline.pl wydałem w 2007 “Almanach Społeczności Profesjonalistów”. W 2012 wydałem z moim współpracownikiem z BNI Witoldem Antosiewiczem kolejną książkę: “Praktyczny poradnik networkingu”. Kolejne pozycje w drodze.

21 lutego 2006 zostałem założycielem i udziałowcem BNI Polska. Wdrażałem od podstaw przez sześć lat know-how światowego lidera w networkingu i rekomendacjach biznesowych. Swoje talenty wykorzystałem w pełni budując z zespołem kilkanaście grup BNI w 10 miastach w Polsce. Obecnie koncentruję się na rozwoju franczyzy BNI w Warszawie i Łodzi.

Jestem z natury ciekawy jak działa świat wokół mnie. Dużo czasu spędzam na czytanie książek nt przywództwa, kariery, networkingu, komunikacji, relacji, duchowości. Kocham dzielić się zdobytą wiedzą i własnymi doświadczeniami.
Wykładając na SGH, PW, dla klientów i dla różnych społeczności odzwierciedlam moją naturę optymistycznego inspiratora, networkera, przedsiębiorcy, mentora, coacha.

W latach 2001-2004 byłem członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. W 2006 roki założyłem i prowadzę Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców, w 2007 podjąłem, zawieszoną na razie, kroki stworzenia Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Kariery, a od 2010 roku działam w zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Facylitatorów.

To czego nie cierpię to bycia wykorzystywanym przez cynicznych graczy życiowych i biznesowych.

I co najważniejsze jestem mężem, ojcem Agaty i Kuby i od sierpnia 2004 dziadkiem oraz serdecznym przyjacielem wielu osób, które miałem przyjemność spotkać na swojej drodze prywatnej i zawodowej.